Історична довідка

1945

Професор А. Д. Нестеренко, завідуючий відділом інституту електродинаміки АН УРСР, в 1945 році заснував і очолив в Київському політехнічному інституті кафедру електроприладобудування. Протягом перших десяти років свого існування кафедра виконувала науково-дослідні роботи по розробці вимірювальних пристроїв, які використовувалися для перевірки приладів, що виготовлялися на заводі «Точелектроприлад» (м. Київ), а також для перевірки високоточних приладів придбаних державою за кордоном.

1954

Кафедра почала підготовку фахівців за новою спеціальністю – електровимірювальна техніка.

1955

Кафедру очолив доцент П. П. Орнатський. Серед студентів того періоду, які активно займались науковими дослідженнями — сьогодні відомі фахівці, зокрема професори — Ю.О. Скрипник, С.Г. Таранов, Ю.М. Туз (завідуючий кафедрою автоматизації експериментальних досліджень ФАКС НТУУ «КПІ»), С.М. Маєвський , В.Д. Ціделко (завідуючий кафедрою інформаційно-вимірювальної техніки ФАКС НТУУ «КПІ») та інші.

Початок 60-х

Науково-дослідні роботи, які виконувалися кафедрою сформувалися в п’ять основних наукових напрямки:- цифрова фазометрія (проф. С.М. Маєвський);

— вимірювальні пристрої періодичного порівняння для високоточної індикації фазових кутів та інших цілей(проф. Ю.О. Скрипник);

— вимірювальні перетворювачі струмів та напруг і цифрові вольтметри діючих значень для широкого частотного діапазону (проф. Ю.М. Туз);

— інформаційно-вимірювальні системи, комплекси та фундаментально-вимірювальні перетворювачі(проф. В. Д. Ціделко);

— прилади і системи вимірювання характеристик випадкових сигналів та методологія вимірювання (проф. П. П. Орнатський).

1962

Кафедра електроприладобудування реорганізовано в нову кафедру — кафедру інформаційно-вимірювальної техніки.

1984

Кафедру інформаційно-вимірювальної техніки очолив д.т.н. професор В. Д. Ціделко.

1993

Науково-дослідна частина кафедри реорганізована в науково-дослідний інститут експериментальної інформатики і метрології (НДІ ЕІМ), який очолив професор В. Д. Ціделко. На кафедрі були розроблені унікальні системи для вимірювання кріогенних температур в системі «Токамак», при випробуванні ракетної техніки та турбін двигунів, вимірювальні комплекси для технологічних доводок підводних човнів, пересувна вібродіагностична лабораторія та ін..